Twitter Uygulama Sorunları ve Çözümleri

Twitter Uygulama Sorunları ve Çözümleri


Twitter, insanların kolayca duygu ve düşüncelerini paylaşmasını sağlayan bir sosyal medya platformudur. Bu platform, sayısız insan tarafından uygulama versiyonu ile kullanılmakta ve kimi zaman bazı sorunlar görülebilmektedir. Twitter uygulama yönetim ekibi oldukça profesyonel ve başarılı olduğu için bu sorunlar genel olarak cihaz kaynaklıdır. Twitter uygulama hata çözümü ise birkaç farklı yöntem ile tamamlanabilmektedir.

Twitter uygulamasına girerken ya da kullanırken yaşanan sorunlar incelendiği zaman en çok görülen problemler şu şekildedir:

1.      Uygulama giriş ekranında beyaz ekranın çıkması

2.      Uygulamanın çok yavaş olması ve kasması

3.      Twitter uygulamasının birden kapanması

4.      Uygulamada paylaşım yaparken hata bildirimi görülmesi

5.      Twitter uygulamasını kullanırken cihazın zorlanması ve kapanması

Bu sorunlar, temel olarak uygulamanın cihazı zorlamasından kaynaklanır. Bu nedenle bu hatalara bireysel çözümler bulunabilmektedir. Ancak eğer yaşanan sorun Twitter sistemi kaynaklı olursa, bu sorun tüm Twitter kullanıcılarını etkiler ve sorunun çözüme kavuşturulması için uygulama geliştiricilerinin hata ile ilgilenmesi beklenmelidir.


Twitter Uygulama Açılmıyor Sorunu


Günümüzde birçok kişi Twitter uygulamasına girmeye çalışırken bazı sorunlar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Twitter uygulama hata çözümü konusunu uygulamaya göremediği için araştıran kişiler, bu noktada birden fazla yöntem ile sorunu çözebileceklerini bilmelidir. Bunlardan bazıları;

·        Uygulamayı güncelleyerek yeniden açma

·        Cihazın ayarlar kısmından Twitter önbelleğini temizleme

·        Cihazın kendi önbelleğini temizleme

·        Cihazda kullanılmayan verileri silme

·        Cihaza gelen güncellemeleri yapma şeklindedir.

Belirtilen bu çözümler hem uygulamanın hem de cihazın güncel kalmasını sağlayacaktır. Zira eğer uygulama ya da cihaz güncel kalmazsa, uygulama pek çok farklı hata verebilir ve bu da kullanıcı deneyiminin direkt olarak düşmesine sebebiyet verir.


Twitter Uygulama Kapanıyor Sorunu


Bazen Twitter uygulamasına giriş yapılabilse de, uygulamayı kullanırken uygulama birden kapanabilmektedir. Twitter uygulama hata çözümü bahsi geçen bu sorun için araştırılıyorsa, yapılabilecek bazı işlemler bulunmaktadır. Twitter uygulamasının birden kapanması, genel olarak telefonun uygulamayı kaldıramamasından kaynaklanmaktadır. Bu noktada cihazın ve uygulamanın önbelleği temizlenmelidir. Bu sayede Twitter daha verimli çalışabilecektir.

Ancak Twitter uygulamasının kullanıldığı cihaz çok eskiyse uygulamayı kaldıramayabilir. Bu durumda hem uygulamaya gelen güncellemeler yapılamaz hem de uygulamanın doğru şekilde çalışmasını sağlayacak veri cihaza kaydedilemez. Eğer belirtilen önbellek temizleme işlemine rağmen uygulama hala çalışmıyorsa, bu durumda yeni bir cihaza geçiş yapmanız gerekebilir.


Twitter Beyaz Ekran Sorunu Giderme


Twitter uygulamasına giriş yapıldığı esnada ana sayfanın yüklenmesi uzun zaman alabilir ya da uygulama hiç açılmadan beyaz bir ekranda kalabilir. Bu sorun için yapılacak Twitter uygulama hata giderme işlemi ise Twitter uygulamasını silip yeniden yüklemektedir. Ayrıca AppStore veya Play Store üzerinden uygulamanın güncel olup olmadığı kontrol edilerek gerekli güncellemeler yapılabilir. Bu işlemler sayesinde uygulamanın sorunsuz çalışması desteklenebilmektedir. 

Sign in
Services
Blog