Telegram Kanalı Nasıl Açılır?

Telegram Kanalı Nasıl Açılır?

Telegram kanalları, Telegram kullanıcılarının bir araya gelerek etkileşim içerisinde olmasını sağlamaktadır. Bir Telegram kanalı açmak için önce telefonunuza veya tabletinize Telegram uygulamasını yüklemeniz gerekir. Telegram üyeliğiniz yoksa, bir tane oluşturmanız gerekecektir. Üye değilseniz kanal açamazsınız.

Uygulamayı açtıktan sonra sohbet sekmesindeki kağıt kalem simgesine tıklamanız gerekiyor. Simgeye tıkladıktan sonra Yeni Kanal sekmesine gitmeniz ve kanalınız hakkında bilgi vermeniz gerekecektir. Kanal adı ve açıklama alanlarını kesinlikle doldurmalısınız. Kanal açmadan önce ne tür bir kanal açacağınıza, genel mi yoksa özel mi olacağına karar vermeniz gerekiyor. Herkese açık kanallar halka açıktır. Herkes kanalını görebilir ve abone olabilir. Tüm bilgileri doldurduktan sonra ileri seçeneğini kullanarak işleme devam edebilirsiniz. Dilerseniz insanları kanalınıza davet edebilir ve onlardan kanal üyesi olmalarını isteyebilirsiniz


Telegram Kanalı Ne İşe Yarar?

Telegram, son zamanlarda en çok kullanılan sosyal medya ağlarından biridir. Telegram içerisinde arkadaşlarınızla iletişim kurabileceğiniz gibi kanallar ve gruplar kurarak binlerce kişi ile aynı anda iletişim içerisinde olabilirsiniz. Telegram kullanan herkes dilediği gibi kanal açma hakkına sahiptir.

Telegram kanalları, tek yönlü iletişim kurarak abonelerinize çeşitli konularda bilgiler vermenizi sağlamaktadır. Herhangi bir konu hakkında açtığınız Telegram kanalları ile 200 bin aboneye hitap etmeniz mümkündür. Aynı zamanda siz de halihazırda var olan Telegram kanallarına katılarak çeşitli konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.


Telegram Kanallarının Özellikleri Nelerdir?

Telegram kanalları, yalnızca kanal sahibinin ve yöneticilerin mesaj göndermesine izin vermektedir. Aboneler kanala herhangi bir mesaj gönderememektedir. Abonelerin kanala mesaj gönderebilmesi için yöneticinin gerekli ayarları yapmış olması gerekmektedir. Ayrıca Telegram kanallarına en fazla 200 bin kullanıcı abone olabilmektedir.

Telegram kanalındaki abone sayacı sayesinde mesajın kaç kişiye iletildiği görüntülenebilmektedir. Kanalın abonelerini yalnızca yönetici görebilir. Üyeler kanalda kimlerin olduğunu görememektedir. Üyeler kanal ile ilgili yalnızca abone sayısını görebilmektedir. Sahip olduğu bu özellikler sayesinde Telegram’da bir kanala abone olmak çok daha güvenlidir. Sizi kimse göremeyeceği için tanımadığınız kişiler tarafından rahatsız edilme olasılığınız da yoktur. Bu nedenle Telegram kanalları milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.


Telegram Kanalı Açmanın Avantajları Nelerdir?

Telegram kanalları, sahibine ve abonelerine pek çok avantaj sunmaktadır. Telegram kanalları sayesinde yöneticiler ve kanal sahibi sesini binlerce kişiye duyurarak onları çeşitli konularda bilgilendirebilmektedir. Kanal üyeleri ise diledikleri konuda bilgi sahibi olabilmektedir. Telegram kanalları sayesinde ülkemizde ve dünyada meydana gelen birçok gelişmeden haberdar olmak da mümkündür.

Telegram kanalları bazı botlar kullanmaktadır. Bu botlar sizlerin isteklerini anında yerine getirmektedir. Örneğin bir Telegram kanalında kripto para botu ile karşılaşmanız mümkündür. Bu bot sizlere belirttiğiniz kripto paranın güncel değerini gösterebilmektedir. Siz de bir Telegram kanalı açarak veya var olan bir kanala abone olarak tüm bu avantajları elde edebilirsiniz.

Sign in
Services
Blog