Pinterest’ten Nasıl Para Kazanılır?

Pinterest’ten Nasıl Para Kazanılır?

Pinterest’ten Nasıl Para Kazanılır?

Pinterest, herkesin bildiği ve sıkça kullandığı bir internet sitesi ve uygulamadır. Bu internet sitesinin ve uygulamanın başlıca kullanım amacı internet üzerinde beğendiğiniz fotoğrafları kaydetmek ve kendi fotoğraflarınızı ya da tasarımlarınızı internete yüklemektir. Elbette, en temel amacı fotoğraf paylaşmak ve kaydetmekmiş gibi görünse de Pinterest üzerinden para kazanmak kesinlikle zor değildir. Hatta, günümüzde pek çok kimse Pinterest üzerinden para kazanmanın farklı yollarını uygulamaktadır. Eğer siz de internet üzerinden para kazanmak istiyorsanız ve bunun için Pinterest’i nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız o zaman bu postumuzu dikkatli bir şekilde okuyabilirsiniz!

Pinterest’ten Diğer Site ve Sosyal Ağlara Yönlendirme Yapmak

Pinterest üzerinden para kazanmak için yapmanız gereken başlıca şey internet sitenizi ya da diğer sosyal medya ağlarınızı Pinterest’e bağlamaktır. Bu sayede, Pinterest üzerinden bir şey paylaştığınızda diğer sosyal medya ağlarınızda da paylaşım yapmış olursunuz ve daha fazla etkileşim kazanırsınız. İnternette para kazanmanın sırrı etkileşim olduğu için tamamen Pinterest üzerinden gelen etkileşim ile kısa sürede para kazanmaya başlayabilirsiniz. İnsanlar tasarımlarınızı ve Pinterest pinlerinizi beğendikçe diğer sosyal medya ağlarınıza ve internet sitelerinize de girerek paylaşımlarınızı takip ederler. Böylece, kısa sürede daha geniş bir kitleye ulaşmak ve daha fazla insana hitap etmek sizin için fazlasıyla kolay bir iş haline gelir. Özellikle de kullanacağınız SMM panel sayesinde tüm sosyal medya ağlarınızı bir arada yönetebilir, Pinterest ve diğer ağlarınız arasında bağlantı kurabilirsiniz.

Reklamlar İle Pinterest’te Para Kazanmak

Eğer Pinterest üzerinden yaptığınız fotoğraf paylaşımları ile para kazanmak istiyorsanız, ne yazık ki Pinterest’in kazanç sisteminin yeterince gelişmiş olmadığını hatırlamalısınız. Ancak, bu, umutsuz olduğunuz anlamına gelmez. Pinterest, reklam yapmaya fazlasıyla müsait bir platformdur. Kendi yaptığınız tasarımları ya da çektiğiniz fotoğrafları Pinterest’e yükleyerek stock fotoğrafçılığı yapabilirsiniz. Eğer serbest fotoğrafçı olarak çalışıyorsanız örnek fotoğraflarınızı Pinterest’e yükleyerek insanlara yaptığınız işin küçük bir fragmanını göstermek de kendi reklamınızı yapmak açısından size kolaylık sağlar. Pinterest üzerinde aynı zamanda diğer markaların da reklamlarını yaparak iyi meblağlar kazanabilirsiniz.

Linkleme İle Pinterest’te Para Kazanmak

Pinterest üzerinden para kazanmanın sonuncu yolu ise tamamen linkleme ile alakalıdır. Pinterest, özellikle belirli fikirler hakkında tasarımlar arayan insanların uğrak noktalarındandır. Örneğin, makyaj modelleri arayan bir kişinin karşısına çıkan makyaj pinleri, içerdikleri linkler aracılığıyla pine bakan kişiyi farklı internet sitelerine yönlendirebilir. Eğer siz de herhangi bir ürün satıyorsanız ya da bir ürünün reklamını yapıyorsanız, tek yapmanız gereken şey Pinterest’e insanların ilgisini çekecek bir pin yüklemek ve ardından bu pinde yer alan link aracılığıyla insanların ürününüzü satın alabilecekleri siteye yönlendirilmesini sağlamaktır.

Görebileceğiniz üzere tamamen fotoğraflar üzerine kurulmuş olan Pinterest’te bile para kazanmanın farklı yolları bulunmaktadır.

Sign in
Services
Blog