İnternetten Yabancı Dil Nasıl Öğrenilir?

İnternetten Yabancı Dil Nasıl Öğrenilir?

Yabancı dil bilmek gerek iş gerek eğitim hayatında ihtiyaç duyduğunuz bir niteliktir. Günümüz dünyasının büyük bir hızla küreselleşmesi de yabancı dil bilen eleman ihtiyacını doğurmaktadır. Elbette, yabancı dil öğrenmek yalnızca iş ya da eğitim hayatında başarı edinmek için yapacağınız bir şey değildir; bir dili, kültürüne veya dilin kendisine ilgi duyduğunuz için ya da sadece o dilde yazılmış kitapları okuyabilmek, filmleri izleyebilmek, şarkıları anlayabilmek için bile öğrenebilirsiniz. Kısacası, dil öğrenmek için pek çok sebep vardır diyebiliriz. Öyleyse, gelin internetten yabancı dil nasıl öğrenilir birlikte keşfedelim!

İnternetten Yabancı Dil Öğrenilir Mi?

Kesinlikle! İnternette yer alan birbirinden faydalı kaynak ile yabancı dil öğrenmeniz fazlasıyla kolay olacaktır. Üstelik, internetten yabancı dil öğrenmenin en büyük avantajlarından birisi de hedef dilinizde yazılmış onlarca içeriğe yalnızca birkaç tık ile ulaşabiliyor olmanızdır. Öğrendiğiniz dilde yazılmış internet siteleri, bloglar, forumlar veya o dilde çekilmiş videolar sayesinde kendinizi dile daha çok maruz bırakabilir ve kısa sürede dili öğrenebilirsiniz.

Üstelik, internette yer alan çok sayıda web sitesi ve online uygulama da size dil öğrenme konusunda çeşitli teknikler ile yardımcı olur. Gerek podcastler gerek uygulamalar aracılığıyla öğrendiğiniz dildeki kelime bilginizi geliştirebilir ve o dil hakkında daha fazla şeyler öğrenebilirsiniz.

Hangi Siteleri ve Uygulamaları Kullanmalı?

İnternetten dil öğrenmek istiyorsanız kullanabileceğiniz birkaç internet sitesi ve uygulama vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

1. YouTube: Evet, ilk sırada hepimizin çok sevdiği video paylaşma platformu YouTube yer alıyor. Her ne kadar çoğu zaman ilgimizi çeken alanlarda videolar izlemek için kullansak da YouTube, içeriğindeki eğitici videolar ile dil öğrenmenize büyük oranda yardımcı olur.

2. Duolingo: Klasik ancak işe yarar bir uygulama olan Duolingo, oyunlaştırma denen bir teknikten faydalanarak kullanıcılara oyun oynar gibi dil öğrenme imkânı tanır. Duolingo sayesinde hem hedef dilinizi öğrenebilir hem de bunu yaparken çeşitli hikayeler ve ek özellikler ile eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

3. Memrise: En çok kullanılan dil öğrenme uygulamaları arasında yer alan Memrise, size memler ve kartlar aracılığıyla dil öğrenme imkanı tanır. Özellikle sözcük öğrenmek için faydalı bir uygulamadır.

4. Busuu: Her ne kadar ücretli bir uygulama olsa da Busuu gerek topluluk özelliği ile gerek iyi planlanmış dersleri ile size dil öğrenme konusunda yardımcı olacak uygulamaların arasındadır.

5. Babbel: Bir diğer ücretli uygulama olan Babbel, zengin içeriği ve kaliteli tekniği sayesinde size hedef dilinizi iyi bir seviyeye getirme imkanı sunar. Babbel sayesinde öğrenmek istediğiniz dile sıfırdan başlayıp orta seviyeye kadar gelebilirsiniz.

Sign in
Services
Blog