Instagram Geçici Hesap Dondurma Linki

Instagram Geçici Hesap Dondurma Linki


Instagram hesabını geçici bir süreliğine kapatmak isteyen bireyler, hesaplarını silmeden bu işlemi nasıl yapabileceklerini merak etmektedir. Instagram geçici hesap kapatma, hesaba ve hesabın içeriğine zarar vermeden hesabınızı askıya almanızı sağlar. Özellikle Instagram kullandığı için işine odaklanamayan, ders çalışamayan ya da farklı bir sebepten dolayı zamanını Instagram kullanarak geçirmek istemeyen kişiler, hesaplarını tamamen kapatmak yerine bir süreliğine dondurabilmektedir.

Instagram hesap dondurma işlemi oldukça kolaydır. Bu işlem için ek programlar ya da uygulamalar kullanmaya da gerek yoktur. Özellikle en kolay şekilde hesabınızı dondurabilmek için hesap dondurma linki de kullanabilirsiniz. Doğrudan Instagram hesap kapatma sayfasına erişim sağlayabilmek için buraya tıklayabilirsiniz. Belirtilen bu linke giriş yaptıktan sonra Instagram kullanıcı bilgilerinizi girmeniz yeterli olacaktır. Daha sonrasında sistem sizi direkt olarak hesap dondurma sayfasına aktaracaktır. Bu sayfadaki yönlendirmeleri takip etmeniz durumunda da hesabınız geçici süreliğine dondurulmuş olacaktır.


Instagram Hesabı Ne Kadar Süre Dondurulur?


Instagram geçici hesap kapatma işlemi daha önce de belirtildiği gibi farklı sebeplerden dolayı Instagram kullanımına ara vermek isteyenlerin yaptığı bir işlemdir ve bu hesap dondurma sürecinin ne kadar süreceği kullanıcıya bağlıdır. Eğer bir süre boyunca Instagram’dan bildirim almak ve farklı şekillerde bu uygulamayı kullanmak istemiyorsanız, bu noktada yapabileceğiniz en mantıklı işlem hesap dondurmadır. Çünkü hesabınızı dondurduğunuz zaman sizin belirlediğiniz süre boyunca hesabınız kaldırılır. Ancak hesabınızı tekrar kullanmaya başladığınızda hesabınızdaki hiçbir bilgi silinmeyecektir. Bu bilgilere; mesajlar, paylaşımlar, profil fotoğrafı gibi her türlü Instagram verisi de dahildir.  

Kısaca özetlemek gerekirse Instagram hesabınızı dondurduktan sonra siz hesabınızı ne kadar süre boyunca kapalı tutmak isterseniz, hesabınız o kadar kapalı olacaktır. Yani hesabınızı dondurduktan sonra tekrar giriş yapmayı denerseniz, hesabınız tekrardan kullanıma açılacaktır.


Geçici Olarak Kapatılmış Instagram Hesabı Nasıl Açılır?


Eğer Instagram hesabınızı bir süreliğine dondurursanız, hesabınızı yeniden açmak için tek yapmanız gereken eylem Instagram web sitesine erişip kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza girmenizdir. Çünkü hesap dondurma işlemi, kullanıcının tekrar hesabına giriş yapması durumunda kaldırılacaktır. Bu nedenle hesabınızı dondurduktan sonra geçici olarak kapatılıp kapatılmadığından emin olmak için hesabınıza giriş yapmayı denememeniz gerekecektir. Çünkü giriş yaptığınız anda hesabınız aktif hale gelecektir.


Kimler Instagram Hesap Dondurma İşlemi Yapabilir?


Geçici hesap kapatma, tüm Instagram kullanıcıları tarafından yapılabilen bir işlemdir. Herkese açık ya da gizli olması fark etmeksizin her türlü hesap tarafından kolaylıkla yapılabilen Instagram geçici hesap kapatma işleminde hesabınızı istediğiniz zaman tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak hesap dondurma ile hesap kapatma işlemini birbirine karıştırmamak gerekmektedir. Zira kalıcı hesap kapatma, kullanıcı adınız da dahil tüm Instagram bilgi ve verilerinizin kalıcı olarak silinmesine neden olan ve geri döndürülemeyen bir işlemdir. 

Sign in
Services
Blog