Instagram Filtreleri Ne İşe Yarıyor?

Instagram Filtreleri Ne İşe Yarıyor?

Instagram uygulamasında hikayeler bölümü, uygulama kullanıcılarının sıklıkla kullandığı bir bölümdür. Bu bölümde özellikle eğlenceli filtreler de bulunabilmektedir. Eğlenceli filtrelerin yanında ise fotoğrafları daha güzel gösteren filtreler de mevcuttur.

Bu sebeple de gerek fotoğrafı daha iyi bir hale getirmek gerek ise hikayeler bölümünde eğlenmek isteyen kişiler, Instagram uygulamasında filtreleri sıklıkla kullanabilmektedir. Genel olarak ilham veren paylaşımlar için kullanılan Instagram filtreleri, uygulamanın içerisinde hem estetik hem de eğlence açısından önemli bir unsur olarak görülüyor.

Gerek romantik gerek ise nostaljik filtreler ile birlikte gerçeküstü görseller de yaratmayı mümkün kılan Instagram filtreleri, renk ve kontrast zenginliği ve seçeneklerini de içerisinde barındırıyor. Instagram uygulamasında filtreler bölümünü kullanmak için ise uygulamada sol üst kısmında hikaye simgesine dokunulması gerekiyor.

Bu bölüm ile birlikte “Hikâye” seçeneği seçilebiliyor ya da Instagram akışında sağ kısma kaydırmak ile hikâye bölümü açılabiliyor. Alt kısımdaki hikaye kısmına indikten sonra ise ekranın alt kısmında sol tarafa kaydırarak bir efekt seçilmesi gerekiyor. Bu filtre kullanmayı mümkün kılıyor.

Bu kısımdan ise kullanıcılar Instagram üzerinde bağımsız içerik üreticilerinin de efektlerini görebiliyor. Aşağı doğru ve en sol kısma doğru ulaşmak için kaydırmak gerekiyor ve böylece Instagram kullanıcıları beğendikleri efekt ve filtrelere tıklayarak onları hikayelerde kullanabiliyor.

Bununla birlikte beğenilen efekt ve filtre de favorilere alınabiliyor ve bu sayede daha sonradan kolay bir şekilde bu filtreler tekrardan bulunabiliyor.

Instagram Keşfet Bölümü Nasıl Çalışır?

Instagram’da keşfet bölümünde algoritma, kullanıcıların ilgi alanlarına göre kullanıcılara öneriler yapmaktadır. Bu şekilde keşfet bölümünde gösterilen gönderiler belirlenebilmektedir.

Instagram’daki kullanıcıların ilgi alanlarına göre keşfet bölümünde gönderiler şekillenmektedir.

Instagram Keşfet Bölümündeki Gönderiler Neye Göre Belirlenir?

Instagram’da keşfet bölümündeki gönderiler, kullanıcıların daha önce etkileşime geçtiği hesaplar ile belirlenebilmektedir.

Instagram, kullanıcıların beğendikleri gönderilere göre keşfet bölümündeki gönderileri ön plana çıkarmaktadır.

Instagram Arama Geçmişi Sıfırlanabilir Mi?

Instagram’da arama geçmişini sıfırlamak için profil kısmından ayarlar sayfası açılmalıdır. Bu bölümden güvenlik sekmesine giriş yapılmalıdır.

Güvenlik sekmesinde “Arama Geçmişini Temizle” sekmesi açılarak tümünü temizle seçeneği seçilmelidir.

Üye girişi
Servisler
Blog